umów się na wizytę

+48 33 858 27 70
+48 602 794 113

  • pl
  • en
  • de
  • sk

Jesteś w ciąży – zobacz czego jeszcze nie wiesz

28.05.2013

Nasz gabinet profilaktyczny oferuje wszystkim przyszłym matkom specjalny program opieki stomatologicznej. W trakcie wizyt, przypadających w każdym trymestrze, dowiesz się m.in. jak możesz wpływać w czasie ciąży na prawidłowy rozwój zębów Twojego maleństwa oraz jak sama możesz dbać o siebie i zachować zdrowy uśmiech.

Program profilaktycznej opieki stomatologicznej obejmuje 3 główne wizyty przypadające po jednej w każdym trymestrze.

Na pierwszej wizycie skontrolujemy stan uzębienia, ustalimy indywidualny plan leczenia (w razie konieczności skierujemy na leczenie stomatologiczne) oraz przeprowadzimy zabiegi profilaktyki próchnicy. Twoja higienistka nauczy Cię również jak prawidłowo czyścić zęby i dbać o higienę przy nudnościach i wymiotach. Przedstawi czynniki od których zależy ukształtowanie się zdrowych zawiązków zębów dziecka w życiu płodowym. Wyjaśni skąd bierze się zwiększona podatność na próchnicę w czasie ciąży oraz jak jej uniknąć.

W drugim trymestrze, zgodnie z planem leczenia, zostaną przeprowadzone zabiegi profilaktyczne takie jak usuwanie kamienia nazębnego (scaling), usuwanie osadów (piaskowanie, polerowanie) oraz drugi etap lakierowania. Dowiesz się m.in. jaki wpływ ma karmienie piersią na prawidłowy rozwój narządu żucia Twojego dziecka oraz dlaczego zęby niemowlaka są bardziej narażone na próchnicę i jak zminimalizować to ryzyko.

Na trzeciej wizycie, po skontrolowaniu higieny jamy ustnej, przeprowadzimy polerowanie i kolejny etap profilaktyki próchnicy. Higienistka przekaże Ci jaki wpływ ma układanie dziecka do snu na prawidłowy rozwój narządu żucia, a także powie dlaczego szkodliwe nawyki takie jak ssanie palca, smoczka i wargi mogą powodować wady zgryzu w przyszłości. Dowiesz się dlaczego trzeba leczyć zęby mleczne Twojego dziecka oraz otrzymasz diagram kolejności wyrzynania się zębów mlecznych i stałych.

Zapraszamy – szczegóły w Recepcji Gabinetów Lekarskich S-Medi.